Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

OM kód: 203030/006 | 4100 Berettyóújfalu Honvéd utca 11.

Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Történet

Iskolánk története

TörténetTörténet

Nagy hagyománnyal rendelkező iskoláról lévén szó, elengedhetetlen a történelmi visszatekintés.Iskolánk falai közt az 1957/1958 tanévben vette kezdetét a közoktás, amikor a tevékenységét 1946-ban megkezdett Arany János Gimnázium költözött ki az akkor üresen álló laktanya, a repülőtiszti iskola tanépületébe. Az 1960/61 tanévben a gimnáziumi osztályok mellett mezőgazdasági gépszerelő szakközépiskolai osztályt is indítottak, majd 1963-ban vette kezdetét a gyermekfelügyelői szak. Néhány évig kereskedelmi és közgazdasági szakközépiskolai oktatás is zajlott.Ilyen sok féle képzést egy intézményen belül nem lehetett sokáig eredményesen folytatni, ezért 1969 őszén a gimnáziumi osztályok új épületbe költöztek. A régi épületben maradt mezőgazdasági gépszerelő és a gyermekfelügyelői osztályokból új szakközépiskolai intézmény alakult, mely Zalka Máté Szakközépiskola néven folytatta munkáját, és évről évre fejlődött.Az erősen növekedő gyermeklétszám következtében fellépő országos óvónőhiány indokolta, hogy 1973-ban óvónőképzés vette kezdetét az iskolában. A szak sikerét a 8-10-szeres túljelentkezés és a kiemelkedő tanulmányi versenyeredmények mellett az is bizonyítja, hogy a Zalkás bizonyítvány biztos felvételt jelentett az óvódákba. Büszkék vagyunk rá, hogy szinte minden környékbeli oviban még ma is „zalkás óvónénik” foglalkoznak a kicsikkel. 1989-ben, épp 30 éve kísérleti jelleggel indították a pedagógiai szakot, mely az 1993-tól ismét főiskolai szintre utalt óvónőképzést volt hivatott felváltani.A gépész képzés feltételei is egyre javultak. A 70-es évek derekán új szerelőcsarnokok épültek és sorra érkeztek a mérnök, üzemmérnök szakemberek. Az eredmények nem maradtak el, a fiúk számos tanulmányi versenyen bizonyították tudásukat és értek el kiemelkedő eredményeket.1991-ben az iskola kezdeményezésére névváltozás következett be, az intézmény akkor vette fel Bessenyei György, a bihari remete nevét.A kilencvenes években egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a kihívásoknak csak úgy lehet megfelelni, ha bővítjük a képzési kínálatot. Követve a kor szavát a meglévő szakok mellé 1998-ban informatika szakot indítottunk, majd az ezredforduló környékén felgyorsultak az események. 2001-ben kezdetét vette a vendéglátás-idegenforgalom szakmacsoportos képzés, 2004-ben pedig beindult a rendvédelmi szakmacsoport.

1. július 1. nagy fordulópontot jelentett: létrehozták a szakképzési centrumokat, intézményünk a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum része – 2016-tól szakgimnáziumként, majd 2020-tól technikumként folytatja a város és vonzáskörzete ifjúságának szakmai oktatását. Képzési kínálatunk felnőttoktatással bővült, majd a Berettyóújfalui SZC felnőttképzési programjában is bekapcsolódtunk. A fenntartónk támogatásának köszönhetően számos infrastrukturális fejlesztés vette kezdetét.

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum

4100 Berettyóújfalu Honvéd utca 11.

Telefon: +36 54/500-165, +36 54 / 402-094

E-mail: titkarsag@bessenyei.berettyoujfaluiszc.hu