Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

OM kód: 203030/006 | 4100 Berettyóújfalu Honvéd utca 11.

Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Kedves Látogató!

Szeretettel köszöntöm iskolánk megújult honlapján!

A Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum nagy hagyományokkal rendelkező és nagy múltra visszatekintő intézmény, amely évtizedek óta kiemelt szerepet tölt be a bihari térség középfokú oktatásában. Önálló működését 1969. szeptember 1-én kezdte meg, majd 1991-től vette fel a „bihari remete”, Bessenyei György nevét.

Az intézményben öt ágazatban folyik nappali tagozaton érettségire felkészítő és érettségire épülő technikumi képzés: Elektronika és elektrotechnika ágazat, Szociális ágazat, Oktatás ágazat, Rendészet és közszolgálat ágazat, Turizmus-vendéglátás ágazat.

Az elmúlt években lezajló felújításoknak és eszközbeszerzéseknek köszönhetően jó infrastrukturális adottságokkal rendelkezünk. Az oktatás a több mint száz éves épületekben 21. századi körülmények között zajlik. Tágas, világos, új bútorzattal felszerelt tantermek, szaktantermek és tanműhelyek állnak a tanulóink rendelkezésére. A diákok művelődését szolgálja a több ezer kötettel, társasjátékokkal rendelkező iskolai könyvtár, a szüneteket kényelmes és esztétikusan kialakított diáktársalgókban, vagy a szépen parkosított, kondiparkkal is rendelkező udvaron tölthetik.

Az intézmény minőségpolitikájának jegyében szeretnénk megőrizni a hagyományainkat és megerősíteni az iskola stabilitását Berettyóújfalu és Hajdú-Bihar vármegye középfokú oktatásában. Intézményünk magasan képzett, innovatív oktatói testülettel, korszerű infrastruktúrával rendelkezik, és olyan szolgáltatást nyújtunk, amely biztosítja a hozzánk érkezők – gyerekek és felnőttek – számára a piacképes szakmai tudást.

A jövőnket nagymértékben meghatározza az iskolában, az iskoláért végzett jelenlegi munkánk.

Szentgyörgyi Albert szavait idézve: „Olyan lesz a jövő, mint amilyen a ma iskolája!” Bízom benne, hogy a szakképzésben bekövetkezett változások egyre vonzóbbá teszik a technikumi oktatást és egyre többen választják a Bessenyeit!

Szeretettel várjuk a pályaválasztás előtt álló diákokat és az új szakmát tanulni kívánó felnőtteket egyaránt!

Siposné Szabó Andrea

BemutatkozásBemutatkozásBemutatkozásBemutatkozás

Berettyóújfalui Szakképzési Centrum

Berettyóújfalui SZC Bessenyei György Technikum

4100 Berettyóújfalu Honvéd utca 11.

Telefon: +36 54/500-165, +36 54 / 402-094

E-mail: titkarsag@bessenyei.berettyoujfaluiszc.hu